POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Rower + Autobus + Tramwaj + Kolej: zintegrowany transport jest super!

28 luty 2017 |

Tagi: , ,

rowery

Podróżujesz autobusem, tramwajem lub koleją? Skorzystaj także z roweru miejskiego. Miasto Poznań stawia na komunikację publiczną, której ważną częścią jest transport rowerowy. Od 1 marca 2017r. użytkownicy Poznańskiego Roweru Miejskiego mają do dyspozycji jeszcze bardziej rozbudowany system obejmujący 87 stacji z 913 rowerami oraz jedną stację sponsorską. ZOBACZ FILM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rowery umożliwiają zdrowe, ekologiczne i tanie przemieszczanie się po mieście. Jeśli przejazd trwa nie dłużej niż 20 minut z systemu korzystamy za darmo. Dla posiadaczy ważnego biletu okresowego na karcie PEKA bezpłatne jest wypożyczenie do 30 minut! Sieć stacji jest coraz większa, co stwarza mnóstwo możliwości przesiadki na autobus i tramwaj na liniach ZTM Poznań lub na kolej.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stacja roweru miejskiego przy ul. Matejki: możliwość dogodnej przesiadki z autobusu transportu publicznego nr 64 na rower miejski (lub odwrotnie)

 

Oto przykłady tras, na których można wymiennie korzystać z transportu zbiorowego organizowanego przez ZTM Poznań (tramwaj lub autobus), kolei oraz roweru miejskiego:

 

Adam, student UAM: autobus + rower

- mieszkam w rejonie skrzyżowania ulicy Bukowskiej z Żeromskiego. Na Kampus UAM na Morasku dojeżdżam autobusem linii nr 93. Na Dworcu Sobieskiego przesiadam się na rower miejski i jadę na uczelnię. Tak jest najwygodniej.

 

Ewa z Lubonia: kolej + rower

- pracuję w Poznaniu, dojeżdżam koleją do dworca Poznań Główny. Później mam wybór: tramwaj lub rower miejski. Najczęściej korzystam z roweru, którym mogę szybko dojechać do pracy w centrum miasta.

 

Paweł z Naramowic: rower + tramwaj

- pracuję na Jeżycach, przy ulicy Mickiewicza. Z Naramowic do przystanku PST przy ulicy Kurpińskiego mogę dojechać autobusem, ale od ubiegłego roku wybieram rower miejski. Łączę transport rowerowy z tramwajowym.

 

Rodzina Nowaków: autobus + rower

- lubimy spędzać wolny czas nad Maltą. Mieszkamy na osiedlu Wichrowe Wzgórze, skąd dojeżdżamy do ronda Śródka autobusem, a potem przesiadamy się na rowery miejskie. Od ubiegłego roku możemy śmigać wokół jeziora także z dziećmi, które korzystają z miejskich rowerków dziecięcych.

 

Monika z Ławicy: rower + tramwaj

- łączę transport rowerowy z tramwajowym. Stację mam przy ulicy Maklakiewicza, tuż obok domu. Codziennie dojeżdżam rowerem do ulicy Bułgarskiej, gdzie przesiadam się na tramwaj, którym  pokonuję pozostałą część drogi do pracy, w okolicy ronda Kaponiera. To najlepsze rozwiązanie.

 

Robert z Czerwonaka: kolej + rower

- pracuję przy ulicy Wielkiej, a do Poznania dojeżdżam koleją. Wysiadam na dworcu Poznań Garbary, gdzie wypożyczam rower miejski i jadę nim do stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego Małe Garbary. W kilka minut jestem w firmie.

 

Takich tras jest wiele, każdy z nas może dowolnie kształtować swój przejazd, w zależności od aury lub celu podróży. Zachęcamy do wymiennego korzystania z roweru miejskiego, tramwaju, autobusu lub kolei.

 

Więcej informacji o rowerze miejskim: www.poznanskirower.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dworzec Poznań Główny: możliwość skorzystania z autobusu transportu publicznego, kolei lub roweru miejskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stacja Roweru Miejskiego przy parku Wilsona stwarza możliwość przesiadki na tramwaje oraz autobus linii nr 45 (lub odwrotnie)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stacja Roweru Miejskiego na pętli Górczyn stwarza możliwość przesiadki na tramwaje oraz autobusy (lub odwrotnie)