POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS
 

 

 

PUNKTY OBSŁUGI KLIENTA

Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza do odwiedzin w 12 Punktach Obsługi Klienta, które są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.00 - 20.00 (z wyjątkiem punktu w siedzibie spółki TPBUS, który działa w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.30).

 

Zakres oferowanych usług obejmuje:

 

- doładowywanie kart PEKA (kupno biletów okresowych lub doładowanie tPortmonetki)

- kupno biletów tradycyjnych w formie papierowej,

- składanie wniosków o wydanie imiennej karty PEKA,

- odbiór imiennej karty PEKA,

- kupno karty PEKA na okaziciela,

- zapisywanie uprawnień do przysługujących ulg w transporcie publicznym na imiennej karcie PEKA,

- opłacanie opłat dodatkowych,

- informowanie o aktualnej taryfie, układzie komunikacyjnym, systemie PEKA, objazdach, promocjach,

- składanie reklamacji w formie pisemnej (za wyjątkiem Punktu Obsługi Klienta w siedzibie ZTM Poznań przy ulicy Matejki 59 - w tej lokalizacji reklamacje prosimy składać w Biurze Obsługi Klienta),

 

Zdjęcia do wniosków o wydanie imiennej karty PEKA są wykonywane (bezpłatnie) w następujących Punktach Obsługi Klienta (adres lub nazwa przystanku transportu publicznego w pobliżu którego znajduje się punkt):


 

 

KONTAKT Z PUNKTAMI OBSŁUGI KLIENTA JEST DOSTĘPNY POD NUMEREM INFOLINII: 61 646 33 44

 

 

 

 LOKALIZACJE PUNKTÓW OBSŁUGI KLIENTA

Punkty Obsługi Klienta ZTM Poznań


 

 

Lokalizacja - adres lub nazwa przystanku transportu publicznego w pobliżu którego znajduje się punkt


rejon

1.

ul. Matejki 59 - siedziba ZTM

Grunwald

2.

ul. Głogowska 133 - budynek MPK

Łazarz

3.

Górczyn - dworzec autobusowy

Górczyn

4.

Ogrody - pętla tramwajowa (punkt znajduje się w budynku przy pl. Waryńskiego 8)

Jeżyce

5.

Rondo Rataje - dworzec autobusowy

Rataje

 

6.

 

Rondo Śródka - dworzec autobusowy

Śródka

7.

Os. Sobieskiego - dworzec autobusowy

Piątkowo

8.

Dębiec - pętla tramwajowa

Dębiec

9.

Junikowo - pętla autobusowo-tramwajowa

Junikowo

10.

pl. Wiosny Ludów - CH Kupiec Poznański (wejście od ulicy Strzeleckiej)

Centrum

11. rondo Kaponiera - poziom -1 (przy wejściu od ul. Zwierzynieckiej) Centrum
12 siedziba TPBUS - przy ul. Rokietnickiej 23 w Tarnowie Podgórnym Tarnowo Podgórne


 

 

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW

 

Serdecznie zapraszamy pasażerów do odwiedzin także w punktach sprzedaży biletów (PSB), których obecnie jest ponad 300. Mapę z lokalizacjami PSB można znaleźć na stronie www.peka.poznan.pl - zakładka SPRZEDAŻ i OBSŁUGA/punkty sprzedaży biletów. Są to placówki handlowe – najczęściej kioski i sklepy, w których można kupić lub przedłużyć bilety okresowe na sieć oraz doładować tPortmonetkę. Okresowy bilet trasowany można przedłużyć w PSB wyłącznie na taką samą trasę i ten sam okres obowiązywania, jak poprzedni bilet trasowany. 

 

W PSB można także wgrać uprawnienie do kupna atrakcyjnego cenowo Biletu Metropolitalnego na imienną kartę PEKA, po wcześniejszym wysłaniu oświadczenia do Biletu Metropolitalnego przez e-mail lub pocztę i uzyskania potwierdzenia, że dane zostały wprowadzone do systemu PEKA (szczegóły na: www.peka.poznan.pl).

 

Jednorazowe bilety papierowe ZTM można kupić także na stacjach kolejowych w regionie: Sprawdź, na których stacjach kupisz papierowe bilety jednorazowe ZTM

 

 

MAPA i WYSZUKIWARKA PUNKTÓW DOŁADOWAŃ KARTY PEKA/SPRZEDAŻY BILETÓW
SPRAWDŹ, GDZIE SIĘ ZNAJDUJE NAJBLIŻSZY PUNKT

 

Na stronie www.peka.poznan.pl (zakładki: SPRZEDAŻ i OBSŁUGA/Punkty Obsługi Klienta oraz SPRZEDAŻ i OBSŁUGA/Punkty Sprzedaży Biletów) znajduje się mapa z Punktami Obsługi Klienta, Punktami Sprzedaży Biletów i biletomatami. Na mapie można znaleźć interesującą nas okolicę i sprawdzić, gdzie można kupić bilet/doładować kartę PEKA. Zielone znaczniki oznaczają Punkty Obsługi Klienta, niebieskie – Punkty Sprzedaży Biletów, żółte – automaty biletowe. Klikając na każdy z nich, można sprawdzić dokładną lokalizację z adresem oraz godzinami otwarcia.

 

Pod mapą zamieszczona jest wyszukiwarka miejsc sprzedaży biletów/doładowań karty PEKA. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, np. nazwę ulicy, osiedla czy rejonu miasta (np. Piątkowo), by sprawdzić gdzie w najbliższej okolicy można kupić bilet. W tabeli wyników wyszukiwarki znajduje się adres miejsca sprzedaży, jego dokładna lokalizacja, osiedle, na terenie którego punkt się znajduje, a także godziny otwarcia, rodzaj płatności, rodzaj sprzedawanych biletów. Wyniki wyszukiwania można sortować alfabetycznie klikając na nagłówki poszczególnych kolumn.

 

 

 

MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA STANU KARTY PEKA lub AKTYWACJI BILETU ZAKUPIONEGO W INTERNECIE W OBIEKTACH URZĘDU MIASTA POZNANIA

W sześciu lokalizacjach Urzędu Miasta Poznania są zamontowane czytniki, w których można sprawdzić stan karty PEKA lub aktywować bilet zakupiony w internecie przez portal www.peka.poznan.pl. Z czytników można korzystać w następujących lokalizacjach:

 

 

 

KOMkarta - ZWROT KAUCJI

 

KOMkarta przez ponad 10 lat była nośnikiem okresowych biletów w transporcie publicznym organizowanym obecnie przez ZTM Poznań. Od ubiegłego roku jej funkcję przejęła nowocześniejsza i dająca pasażerowi znacznie większe możliwości Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna. PEKA jest nośnikiem nie tylko biletów okresowych, ale także tPortmonetki - z której pasażerowie mogą płacić za faktycznie przejechaną liczbę przystanków.

 

W momencie wyrabiania KOMkarty była za nią pobierana kaucja w wysokości 8 lub 16 złotych. Niższa kwota była pobierana przez MPK Poznań w okresie promocyjnym, na początku wprowadzania karty na rynek.

 

Od 1 stycznia 2016r. kaucja jest wypłacana w Punkcie Obsługi Klienta znajdującym się w siedzibie ZTM Poznań przy ulicy Matejki 59 (60-770 Poznań).

 

 

UWAGA! Warunkiem zwrotu kaucji jest oddanie nieuszkodzonej mechnicznie KOMkarty.

 

 

INFORMACJA DLA PODMIOTÓW/OSÓB ZAINTERESOWANYCH DYSTRYBUCJĄ BILETÓW ZTM POZNAŃ


W celu nawiązania współpracy w zakresie dystrybucji biletów jednorazowych czasowych i krótkookresowych w formie papierowej oraz elektronicznych doładowań biletów długookresowych i doładowań tPortmonetki na kartach PEKA uprzejmie prosimy o kontakt pod adresami:

 

j.blaszczak@ztm.poznan.pl

j.gumny@ztm.poznan.pl