POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

 

BIURO OBSŁUGI KLIENTA:   61 666 80 80 lub 61 674 03 90 

INFOLINIA:  22 382 13 12 lub 22 244 13 13


 

SEZON 2017 rozpocznie się 1 marca 2017r. Na ten rok zaplanowano kolejną rozbudowę systemu PRM. Wiecej informacji na ten temat TUTAJ

 

 

LOKALIZACJA  STACJI - kliknij i zobacz MAPĘ POZNAŃSKIEGO ROWERU MIEJSKIEGO 2017

 

 
 

 

NOWOŚCI 2016

Trzy stacje z rowerkami dla dzieci – hit dla rodzin 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznań jest jednym z pierwszych miast na świecie ze specjalnymi stacjami z rowerkami dla dzieci. Zamontowano je na terenach rekreacyjnych nad Maltą, przy trzech dotychczasowych stacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka. Dostępnych jest 20 bicykli dla najmłodszych: 10 dla dzieci w wieku 4+ oraz 10 dla dzieci w wieku 6+.

 

Na całym świecie funkcjonuje dotychczas zaledwie klika systemów rowerów publicznych, które mogą pochwalić się podobną gratką dla najmłodszych użytkowników.

 

Rowerki dziecięce wypożycza się i zwraca w ten sam sposób, co standardowe Poznańskie Rowery Miejskie. Taki sam jest cennik. Jedyna różnica polega na tym, że: rowery dla dzieci mogą być wypożyczane i oddawane tylko w lokalizacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka. Ponadto nie będą one wyposażone w linkę zabezpieczającą, więc w przypadku braku możliwości zwrotu do elektrozamka należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

 

Dzieci mają do dyspozycji dwa rozmiary jednośladów:

- dla dzieci w wieku od 4 lat, powyżej 110 centymetrów wzrostu

- dla dzieci w wieku od 6 lat, powyżej 120 centymetrów wzrostu

 

Uwaga! Maksymalne obciążenie obu modeli to 60 kilogramów. Zgodnie z zapisami regulaminu użytkowanie rowerów typu dziecięcego jest możliwe tylko pod nadzorem prawnego opiekuna, posiadającego konto w systemie PRM. Opiekun prawny jest zobowiązany do nadzorowania jazdy dziecka przez cały okres trwania wypożyczenia aż do zwrotu roweru w stacji dokującej.


 

Foteliki dla dzieci – pierwsze w Polsce w Poznaniu

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznański Rower Miejski jest nie tylko nowoczesny, ale też rodzinny – wraz z rozbudową systemu wprowadzono pierwsze na świecie rowery publiczne z fotelikami dziecięcymi.

 

Razem z systematyczną rozbudową systemu i podniesieniem standardu technologicznego, priorytetem było postawienie na wielopokoleniowy charakter inwestycji i zapewnienie rodzicom z dziećmi dostępu do wypożyczalni. Stąd decyzja o wyposażeniu części jednośladów w specjalne foteliki, służące do przewozu dzieci. W takie rozwiązanie zostało wyposażonych 10 procent rowerów w stacjach w nowych lokalizacjach.

 

Rowery z fotelikami będą objęte takimi samymi zasadami wypożyczenia i zwrotu oraz identycznym taryfikatorem, co pozostałe PRM. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i podstawowych zasadach ich użytkowania:

 

- zanim skorzystamy z jednośladu wyposażonego w fotelik, trzeba zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej Poznańskiego Roweru Miejskiego: www.poznanskirower.pl.  W razie pytań, warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta PRM i zapytać o szczegóły:

 Biuro Obsługi Klienta PRM jest czynne całodobowo – pod nr tel.: 61 666 80 80 lub 61 674 03 90 (koszt połączenia zgodny z taryfami operatorów). Reklamacje i zapytania można także wysyłać pocztą elektroniczną na adres: bok@poznanskirower.pl

 

- przed wypożyczeniem sprawdzamy czy fotelik jest prawidłowo zamontowany. Jeśli mamy wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa lub stanu technicznego, również niezwłocznie kontaktujemy się z Biurem Obsługi Klient. Ważne: nie dokonujemy napraw samodzielnie;

 

- paski fotelika powinny być zawsze zapięte. Nawet, jeśli nie przewozimy dziecka. Jeśli zapinamy dziecko w foteliku, powinnyśmy sprawdzić czy paski nie są zbyt luźne lub za mocno zaciśnięte;

 

- nie przewozimy dziecka w wieku poniżej 9 miesięcy lub ważącego mniej niż 9 kilogramów. Fotelik jest przygotowany do przewozu jednego dziecka, ważącego maksymalnie 22 kilogramy;

 

- dla bezpieczeństwa zdecydowanie rekomendujemy ubranie dziecku dobrze dopasowanego kasku;

 

- upewniamy się, że fotelik nie jest zbyt gorący. W upalne dni może tak się zdarzyć;

 

- w foteliku nie umieszczamy toreb czy innego, dodatkowego obciążenia;

 

- przede wszystkim – jeździmy ostrożnie i odpowiedzialnie oraz pamiętamy, że rower z przewożonym w foteliku dzieckiem, ma inaczej umiejscowiony środek ciężkości i może zachowywać się inaczej, niż standardowy Poznański Rower Miejski;

 

Taniej dla posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA

 

Na tym nie koniec udogodnień i nowości, przygotowanych dla rowerzystów przez Miasto Poznań i operatora systemu - firmę Nextbike Polska. Wraz z rozbudową i modernizacją systemu została wprowadzona nowa, promocyjna taryfa PRM dla użytkowników identyfikujących się przy terminalu za pomocą imiennej karty PEKA z ważnym biletem okresowym.

Uprawnieni użytkownicy mogą korzystać z następującej tabeli opłat:

•        do 30 minut – 0 zł,

•        od 31 minuty do 60 minuty – 1 zł,

•        druga godzina - 2 zł,

•        trzecia i każda następna rozpoczęta godzina – 4 zł

 

Uwaga! Żeby skorzystać ze zniżki na karcie PEKA musi być zapisany dowolny bilet okresowy na strefę A, ważny w momencie wypożyczenia roweru. Ulga dotyczy tylko pierwszego wynajmowanego roweru. Opłata za drugi i kolejny rower wynajmowany w tym samym czasie jest naliczana według standardowego taryfikatora:

 

•        do 20 minut – 0 zł,

•        od 21 minuty do 60 minuty – 2 zł,

•        każda następna rozpoczęta godzina – 4 zł

 

Jak skorzystać z taryfy ulgowej?

 

Podstawą jest aktywne konto użytkownika Poznańskiego Roweru Miejskiego. Kiedy mamy już za sobą rejestrację i aktywację konta (https://nextbike.pl/miasta/poznanski-rower-miejski/rejestracja-2/), integrujemy z nim kartę PEKA. W tym celu podchodzimy do stacji i przykładamy kartę PEKA do terminala, a następnie podajemy nasze dane logowania do systemu PRM. Nastąpi sparowanie karty z kontem w systemie PRM. Dane logowania podajemy tylko przy pierwszym przyłożeniu karty PEKA do terminala. Od tego momentu taryfa ulgowa będzie dostępna za każdym razem, kiedy będziemy logować się przy terminalu za pomocą karty PEKA, na której zapisany będzie ważny bilet, uprawniający do zniżki.

 

Uwaga! Aby skorzystać z ulgowego taryfikatora, należy logować się przy stacji za pomocą karty PEKA z ważnym biletem przed każdym wypożyczeniem. Zniżka nie obowiązuje podczas wynajmu poprzez aplikację czy Biuro Obsługi Klienta. Samo zintegrowanie karty z kontem rowerzysty miejskiego nie wystarczy – zawsze trzeba pamiętać o zalogowaniu się za pomocą karty.

 

 

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE i ZOBACZ FILM INSTRUKTAŻOWO-PROMOCYJNY PRM 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAWDŹ LICZBĘ AKTUALNIE DOSTĘPNYCH ROWERÓW pod linkiem: DOSTĘPNOŚĆ ROWERÓW klikając w ikonę stacji, z której masz zamiar wypożyczyć rower


REJESTRACJA, WYPOŻYCZENIE I ZWROT ROWERU - informacje na stronie: POZNAŃSKI ROWER MIEJSKI


TABELA OPŁAT

 

Czas wypożyczenia

Opłata

od 1 do 20 minut (y)

0 zł

od 21 do 60 minut (y)

2 zł

każda kolejna rozpoczęta godzina

4 zł

 

 

Taryfa promocyjna dla posiadaczy biletu okresowego na karcie PEKA

Czas wypożyczenia

Opłata

od 1 do 30 minut (y)

0 zł

od 31 do 60 minut (y)

1 zł

druga godzina

2 zł

trzecia i każda następna rozpoczęta godzina

4 zł

 

 

Rodzaj opłaty

Opłata

Opłata inicjalna (zwrotna) – minimalny stan konta

10 zł

Przekroczenie 12 godzin wypożyczenia + koszty wypożyczenia

200 zł

Zwrot roweru w innym miejscu niż jedna ze stacji

50 zł + 5 zł/km

Wartość roweru w przypadku kradzieży lub zniszczenia

2000 zł

Powiadomienie listowne odnośnie naruszenia Regulaminu

10 zł

 

 

REGULAMIN POZNAŃSKIEGO ROWERU MIEJSKIEGO


REGULAMIN POZNAŃSKIEGO ROWERU MIEJSKIEGO

 

POZNAŃ CITY BIKE - TERMS OF USE


GALERIA ZDJĘĆ

 

Kopiowanie i rozpowszechnianie zdjęć zawartych w niniejszej galerii bez zgody autora jest zabronione!